Information til SAS-passagerer
På grund af pilotstrejke hos SAS er mange af selskabets flyvninger aflyst. Strejken forventes ikke at påvirke andre flyselskabers afgange og ankomster. Tjek venligst for mere information her.
På grund af pilotstrejke hos SAS er mange af selskabets flyvninger aflyst. Strejken forventes ikke at påvirke andre flyselskabers afgange og ankomster. Tjek venligst for mere information her.
 

Contact CPH Aviation

See contact information for employees in Airline Sales & Route Development below

Morten Mortensen

Director of Airline Sales & Route Development

+45 2239 1918
morten.mortensen@cph.dk

Morten Poulsen

Senior Manager, Business Development, SAS, Domestic & Americas

+45 5376 3104
morten.poulsen@cph.dk

Simon Nathan

Senior Manager, Commercial Strategy & Route Development Norwegian, Russia & Asia

+45 3123 5772
simon.nathan@cph.dk

Kasper Wiinberg

Route Development Manager Ryanair, Europe, Middle East & Indian sub-continent

+45 5350 2517
kasper.wiinberg@cph.dk

Lars Gotfredsen

Air Cargo Manager

+45 5369 5231
lars.gotfredsen@cph.dk

Thomas Thessen

Chief Traffic Forecaster

+45 2828 5995
thomas.thessen@cph.dk

Johan Laurberg Lund Kofoed

Route Development Manger, easyJet, Europe & Africa

+45 3165 8690
Johan.kofoed@cph.dk