One point of contact

Airline Sales & Route Development

Morten Mortensen 
Director for Airline Sales
& Route Development
Ledelse
T: 2239 1918
E: morten.mortensen@cph.dk

Kasper Wiinberg 
Route Development Manager 
T: 5350 2517
E: kasper.wiinberg@cph.dk

Annika Liljenberg
Senior Route Development Manager 
Asien og Amerika
T: 6029 6901
E: annika.liljenberg@cph.dk    

Simon Nathan
Senior Manager, Commercial Strategy
& Route Development
T: 3123 5772
E: simon.nathan@cph.dk       

Oliver V. Wormslev Petersen
Senior Route Development Manager
Europa og Afrika
T: 3124 1792
E: oliver.petersen@cph.dk     

Allan Kronborg-Olesen
Senior Manager, Business Development
SAS og Intra-Skandinavien                     

T: 2487 0518
E: allan.kronborg-olesen@cph.dk

Kamilla Theil Olsen
Business Development Manager
T: 3024 9031
E: kamilla.olsen@cph.dk

Morten Poulsen                                            

Business Development Manager           

T:53763104                           E:morten.poulsen@cph.dk

Tina Bendix
Sales Coordination Manager
Events, web og support
T: 3091 4678
E: tina.bendix@cph.dk      

Susanne Arildsen 
Brand Manager 
T: 3136 5612
E: susanne.arildsen@cph.dk      

Samarbejde med CPH og regionale partnere

  • Global Connected - et ruteudviklingsprogram:  
  • Nye ruter:  
  • Presse og marketing assistance:  

Terms of Use

CPH Terms of Use:

- Terms of Use
- Bilag 1: Ark til indberetning af kundestamdata
- Bilag 2: Ark til indberetning af Aircraft Fleet Data

CPH Go Prækvalifikation:

I dokumentet nedenfor findes retningslinjer vedr. de krav, der stilles til flyselskaber, der ønsker at operere fra lavprisfingeren CPH Go i Københavns Lufthavn:

- CPH Go Prequalification Guidelines